cyfrowe atelier malarskie

Gdyby Claude Monet, Vincent Van Gogh, lub którykolwiek ze znanych malarzy urodził się w dzisiejszych czasach...

…to czy zauroczyliby się nowymi technologiami? Czy tworzyliby swoje dzieła w komputerze? Czy może pozostaliby wierny tradycji płótna farby i pędzla, kto wie?
Taka refleksja mnie naszła w czasach zarazy koronowirusa, kiedy zostaliśmy przygwożdżeni do swoich domów, bez możliwości wyjścia aby zarobić na życie.
Czasy kryzysów tworzą często nową jakość. Podpisuję się pod tym całą swą gębą i łącząc wszystkie swe doświadczenia oraz możliwości zacząłem malować obrazy, choć ani pędzlem ani farbami.

Moje obrazy powstają w cyfrowym studio,

czyli w zestawieniu “hardwaru & softwaru”, który sobie przez lata wypracowałem. I choć tęsknię do klimatu prawdziwego malarskiego atelier, gdzie unosi się specyficzny tak miły memu nosowi zapach terpentyny i oleju lnianego, i choć brak mi mieszania farb na palecie i własnych pociągnięć pędzlami to jednak mój wiek robi swoje. 

Może gdybym miał 20 lat mniej, wtedy pobiegłbym do sklepu dla plastyków po sztalugi, farby, blejtramy i płótno i zacząłbym na nowo tworzyć oleje lub akryle i może powstałby jeden lub dwa obrazy na miesiąc? Ale ja mam tyle do pokazania, a czas jaki mi został na tej planecie jest zbyt krótki i muszę iść trochę na skróty.
Żeby namalować obraz olejem na płótnie potrzebny jest co najmniej miesiąc. Można skrócić ten czas przechodząc na farby akrylowe , które schną kilkunastokrotnie szybciej, więc można popełnić dzieło nawet w tydzień, ale…

Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło

Dzięki cyfrowemu studio mogę tworzyć obrazy na potęgę i co najważniejsze są one przez to tak tanie, że trafiać mogą pod przysłowiową strzechę. Ok, wiem, że koneser sztuki nawet nie spojrzy na takie twory, ale wolę aby moje obrazy trafiły do tysiąca zwykłych domów niż do jednego czy dwóch willi pod lasem. Idę, jak to się mówi w ilość, choć wcale nie umniejszając jakości.

Punktem wyjścia są moje zdjęcia, które powstawały przez kilkanaście lat. Czasem jest to kadr trochę przypadkowy, a czasem głęboko przemyślana kompozycja, do stworzenia której potrzeba było czasu, pieniędzy i ludzi. Proszę wierzyć na słowo, że w każdym z tych kadrów jest mnóstwo energii, która będzie emanować do oglądającego obraz. Styl malarski to już tylko zwieńczenie dzieła nadające ostateczny sznyt obrazowi.
Zatem Drogi Nabywco mojego dzieła, bądź pewien, że nie kupujesz masowej produkcji a’la Ikea czy Empik powielanej w tysiącach sztuk. Moje obrazy, choć cyfrowe, są nadal z dużą domieszką mej twórczej duszy oraz pozytywną energią współtwórców jak modelka, stylistka czy wizażystka.

Obrazy do każdych wnętrz

Możesz zamówić obraz
namalowany z Twojego zdjęcia...

Oprócz dostępnych w dostępnych poniżej  galeriach obrazów, możecie Państwo zamówić obraz namalowany przeze mnie i moje oprogramowanie komputerowe na podstawie nadesłanego zdjęcia. Może to być portret własny, portret kogoś bliskiego, albo bliski Wam pejzaż. Szczególnie polecam portrety osób, które już odeszły a po których pozostały tylko stare podniszczone, pożółkłe fotografie. Ja nadam tym fotografiom nowego życia – mogę z kilkucentymetrowego zdjęcia zrobić nawet  wielki obraz o wymiarach kilkudziesięciokrotnie większych od samego zdjęcia.
Ja sprzedaję swoje dzieła w formie elektronicznej. Jednak nie po to kupuje się obraz aby umieścić go na pulpicie w komputerze, tylko po to żeby pojawił się na ścianie w salonie czy w sypialni. Dobrze jest więc, aby doskonale się tam prezentował. Dlatego potrzebny jest odpowiedni wydruk.
I tutaj mam dobrą wiadomość. Współpracuję ze sprawdzoną drukarnią, która ma duże doświadczenie w wydrukach wielkoformatowych. Gwarantuję, że zlecając im wydruk zakupionego u mnie obrazu nie będziecie Państwo zawiedzeni pod względem jakości jak i ceny.

Galerie obrazów